Baba Joga

treningi Mindfulness, MBSR medytacja, joga i inne... ♥

>> NEWSLETTER <<

  MISJA   

 

W 2011 stworzyłam studio BabaJoga, bo potrzebowałam miejsca, w którym będę mogła dzielić się tym czego doświadczam. Procesem, w którym poznaję aspekty Siebie: potegę życia, wrażliwość, moc. Doskonałość. Pełnię. Mistrzostwo. Jest to jednoznaczne z zaniechaniem "naprawiania siebie", co jest jedną z najczęstszych pułapek tzw pracy duchowej.

BabaJoga jest żywym organizmem, więc wciąż ewoluuje i się zmienia. Wokół Baby gromadzą się ludzie czujący potrzebę przyjrzenia się sobie w bezpiecznym i sprzyjającym autentyczności środowisku.

Pomagam zatrzymać się, pobyć w ciszy, odpuścić. Odkryć swoje potrzeby, uszanować je i za nimi podążać. Dotrzeć do własnych, niewyczerpanych pokładów mądrości, mocy i radości, które w swej istocie są nami, ale mogło nie być do tej pory przestrzeni, odpowiedniego miejsca, żeby je w pełni przyjąć jako Ja.

Wierzę że praktyka przejawia się w wielu formach - i te wszystkie formy, ich różnorodność i bogactwo, staram się udostępniać.

Towarzyszę w odkrywaniu Tego czym jest Miłość.

Ciało, to nasz cudowny wehikuł, będący fizycznym wyrazem pełni. Dlatego też o nie dbam, wzmacniam, troszczę się jak o ukochane dziecko. Słucham co do mnie mówi.

Pracuję tak, jakby to była zabawa, akt twórczy, nieskrępowany taniec. Życie przejawia się w pasji.

Dzielę się z Wami tym, co umiem najlepiej i co kocham robić. Wciąż się uczę. Studiuję na najlepszym uniwersytecie, który nazywam Wszechświatem.

Podstawą działań jest pełna uważność - bycie w tu i teraz. Wrażliwość na siebie/drugiego człowieka, nasze wzajemne potrzeby. Umiejętność słuchania, tolerancja, współczucie i wdzięczność.

Możemy dać innym tyle ile dajemy sobie.

O MNIE

------------------------------------------------------------------------

Maga Alicja Korbel

Praktyka medytacji jest szczerym i autentycznym byciem w tej chwili. Tak jak jest. Bez maski. Bez niczego więcej. 

Medytuję odkąd pamiętam, bo już jako dziecko siadałam często w ciszy i nieruchomo, rozluźniając się w obecności, nie nazywając tego medytacją, czując jednak spokój i radość istnienia. To po prostu była najbardziej przyjemna i naturalna rzecz jaką lubiłam robić.

Ćwiczę jogę, piszę i maluję. Z wykształcenia jestem artystką. Po studiach moja wolna natura zaczęła poszerzać kręgi i z kartki oraz płótna popłynęła dalej, uwalniając się ze skostniałego przekazu rodziny, szkół, religii oraz innych tego typu instytucji. Podróżując po świecie, poznaję kim jestem, otwieram na nieskończoność możliwości, widząc jak bogaty jest świat i ludzie w nim żyjący. Jak bezkresny jest umysł. Odkrywam siłę w sobie, która bierze się z wolności. Jestem zwierzęciem kochającym przestrzeń i nieskrępowanie. Źle znoszę klatki, a więc reguły, nakazy, zakazy, które nie są moim głosem. Praktyka to wyzwalanie się z kolejnych iluzji myśli, nawykowych, dawno wysłużonych działań. Znajduję w tym fasynującą zabawę, gdy odkrywam kolejną nieprawdę na temat siebie, w którą bywa, że tak długo wierzyłam. Nieustannie poznaję szereg inspirujących mnie ludzi, nauczycieli i przewodników duchowych. Ukończyłam kurs nauczycielski z jogi u Jurka Jaguckiego, a także jestem certyfikowaną trenerką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Od 2010 roku prowadzę nieprzerwanie 8-tygodniowe treningi Mindfulness, wieczory z medytacją i odosobnienia. Spotkania z ludźmi na głębokim, prawdziwym poziomie, są największą pasją mojego życia.

Jest mi szczególnie bliska sercu ziemia Indii, święta góra Arunachala i jej okolice.

Lubię pisać bloga: www.magayoga.blogspot.com

PRZYJACIELE

 

 

------------------------------------------------------------------------

Michał Moniewski

Jestem psychologiem, coachem  i certyfikowanym trenerem metody redukcji stresu opartej na uważności. Swoją uwagę rozwijam świadomie od 2003 roku. Studiując wtedy na wydziale psychologii UW trafiłem na zajęcia Tomasza Femiaka - który nauczył mnie obserwowania, słuchania i pamiętania samego siebie. W 2008 roku uczestniczyłem w pierwszym w Polsce kursie mindfulness dla psychologów prowadzonym przez dr Ivana Miltona. Od tego momentu zaangażowałem się w popularyzację idei uważności w Polsce. Współorganizowałem konferencję „Praktyczne Zastosowania Buddyzmu w Zachodniej Psychologii” i wizytę Jona Kabat-Zinna w Polsce. Byłem sekretarzem Polskiego Towarzystwa Mindfulness w latach 2009-11. Jestem absolwentem kursu nauczycielskiego MBSR prowadzonego przez IMA z Bedburga.

Od 2003 miałem do czynienia również z innymi metodami pracy z ludźmi. Coachingu uczyłem się u Mirosławy Huflejt-Łukasik (PINLP), Izabelli Godlewskiej, Roberta Diltsa i Stephena Gilligana. Jestem Praktykiem i Masterem NLP. Podejście Erickssonowskie poznawałem u Jolanty Berezowskiej (PIE). Miałem też do czynienia z rozmaitymi metodami pracy z ciałem i umysłem: Bioenergetyką Lowena, Trauma Relaxing Exercises, Lomi-Lomi Nui, Mauri, rosyjską Systemą i Gestaltem.

W Mindfulness cenię bogactwo praktyk dostępnych dla każdego, serdeczny stosunek do cielesności i traktowanie jej jako pomocy w budowaniu stabilnego stanu uważności.

------------------------------------------------------------------------

Kasia Staniszewska

Praktykuję jogę od 2010 r. Gdy moje życie wywróciło się do góry nogami, praktyka jogi pomogła mi się podnieść i już pozostałam jej wierna. Praktykowałam u najlepszych nauczycieli jogi i mindfulness w Polsce i w Indiach, czerpiąc od nich wiele inspiracji (Radek Rychlik, Saraswati Jois, Sharat Arora, Swati i Rajiv Chanchani, Maga Korbel, sumienna praktyka w szkołach: Yoga Republic, Joga na Foksal). Praktyka to dla mnie droga do odkrywania i rozumienia siebie. Wraz z jogą wciąż przychodzą do mnie zmiany – w stylu życia, dbaniu o siebie i swoje potrzeby. To owocuje stopniowymi zmianami w relacji ze sobą i otoczeniem.

Jestem wdzięczna osobom, których przekaz zainspirował mnie do pracy nad sobą. Lubię i chcę dzielić się z ludźmi tym, czego sama doświadczyłam. Uwielbiam podróże – małe i duże. Ukończyłam studia z psychologii społecznej. Interesuję się wpływem odżywiania na zdrowie człowieka.

Prowadzę zajęcia jogi uważnej (mindfulness yoga) oraz jogi w parach.

 

------------------------------------------------------------------------